Aktivnost | Rok |
---|---|
Objava Razpisa za vpis |
1. 2. 2019 |
petek, 15. 2. 2019 ob 10h in 15h, in sobota, 16. 2. 2019, ob 10h |
|
PRVI PRIJAVNI ROK |
od 12. februarja do 18. marca 2018 |
Rezultati 1. prijavnega roka |
do 25. julija 2019 |
VPIS SPREJETIH KANDIDATOV 1. PRIJAVNEGA ROKA |
od. 26. julija do 16. avgusta 2019 |
DRUGI PRIJAVNI ROK |
od 22. do 29. avgusta 2019 |
Rezultati 2. prijavnega roka |
do 24. septembra 2019 |
VPIS SPREJETIH KANDIDATOV 2. PRIJAVNEGA ROKA |
od 25. do 30. septembra 2019 |
V razpisu je pri posameznem študijskem programu objavljeno razpisano število vpisnih mest za vpis v 1. letnik, posebej za redni in posebej za izredni študuj za sledeče kategorije kandidatov za vpis.
Na vpisna mesta se prijavijo kandidati, ki so:
Vpisna mesta za vpis v višji letnik visokošolski zavodi določijo posebej in so navedena v razpisu.
Prijave za vpis v višji letnik obravnavajo pristojni organi visokošolskih zavodov:
- ob upoštevanju meril za prehode, kot so navedena pri posameznem študijskem programu za študente, ki želijo spremeniti študijske programe, akreditirane po 11. 6. 2004 (t.i. bolonjski študijski programi) ali
- v skladu s postopki visokošolskega zavoda za hitrejše napredovanje za kandidate, ki prejšnjega študija niso končali in se želijo vpisati v isti ali nižji letnik, kot so že bili vpisani v prejšnjem študijskem programu.
Kandidati, ki se prijavljajo za vpis v višji letnik, morajo izpolnjevati tudi pogoje za vpis v 1. letnik študijskega programa, kamor se želijo vpisati. Letnik, v katerega se kandidat lahko vpiše, določi visokošolski zavod v prijavno-sprejemnem postopku ne glede na izbrani letnik, ki ga je kandidat označil v prijavi za vpis.
Študenti, ki želijo študirati vzporedno, pošljejo elektronsko prijavo preko spletnega portala eVŠ v razpisu navedenih rokih.
Visokošolskemu zavodu, na katerega se prijavljajo, pošljejo potrdilo o opravljenih obveznostih za vpis v višji letnik na visokošolskem zavodu, kjer so že vpisani, in soglasje tega (matičnega) visokošolskega zavoda. Potrdilo o opravljenih obveznostih za vpis v višji letnik na matičnem visokošolskem zavodu predložijo najkasneje do vpisa.
Za vpis v 1. letnik vzporednega študija za Slovence in EU državljane ni predvideno plačilo šolnine za redni študij.
Diplomanti se lahko prijavijo na vpisna mesta za redni študij le na mesta za diplomante, za izredni študij pa lahko tudi v prvem in drugem prijavnem roku za vpis v 1. letnik, in sicer na način in v rokih iz točke I. razpisa. Za študij na teh vpisnih mestih je predvideno plačilo šolnine ne glede na to, ali gre za redni ali izredni študij (skladno s 77. členom Zakona o visokem šolstvu).
Diplomanti visokošolskega študijskega programa po prejšnjih predpisih in diplomanti univerzitetnega in visokošolskega strokovnega študijskega programa pošljejo elektronsko prijavo preko spletnega portala eVŠ v zgoraj navedenih rokih. Visokošolskemu zavodu, na katerega se prijavljajo, pošljejo diplomo (fotokopijo dokumenta, kot opisano v prvem odstavku VII. točke razpisa) in potrdilo o opravljenih izpitih. Kandidati, ki se prijavljajo brez kvalificiranega digitalnega potrdila (z uporabniškim imenom in geslom), pošljejo tudi natisnjen in podpisan prijavni obrazec.
Visokošolska prijavno-informacijska služba (VPIS UP) vodi prijavno-sprejemne postopke za vpis v dodiplomske študijske programe UP in izvaja postopke priznavanja tujega izobraževanja za namen nadaljevanja izobraževanja na 1. stopnji na Univerzi na Primorskem.
VPIS UP lahko kontaktirate na e-naslov vpis@upr.si ali na telefonski številki 05/ 61 17 630 in 05/ 61 17 631.
Razpis za vpis v dodiplomski študij:
Kandidati lahko oddajo v prvem prijavnem roku eno prijavo, v kateri izberejo po prednostnem vrstnem redu največ tri študijske programe.
V drugem prijavnem roku se na še prosta vpisna mesta lahko prijavijo kandidati, ki se niso prijavili v prvem prijavnem roku ali se niso uvrstili v nobenega od v prvi prijavi naštetih študijskih programov ali se niso vpisali v študijski program, v katerega so bili sprejeti v prvem prijavnem roku, oziroma so se iz tega študijskega programa izpisali do vključno 18. 8. 2017.
Če se kandidat prijavlja:
1.) s kvalificiranim digitalnim potrdilom natisnjenega obrazca po pošti ne pošilja, temveč prijavo za vpis v eVŠ odda do zaključka prijavnega roka. Po pošti mora priporočeno poslati na naslov pristojne visokošolske prijavno-informacijske službe (naslov se izpiše v levem zgornjem kotu obrazca) tiste priloge k prijavi, ki so zahtevane pod VII. točko skupnih določb razpisa za vpis (na prilogi mora biti naveden sklic na številko prijave za vpis).
2.) brez kvalificiranega digitalnega potrdila (z uporabniškim imenom in geslom), mora obrazec prijave za vpis poslati elektronsko v eVŠ, nato natisniti, podpisati in ga s prilogami priporočeno poslati po pošti do zaključka prijavnega roka na naslov pristojne visokošolske prijavno-informacijske službe – naslov se izpiše v levem zgornjem kotu na natisnjenem obrazcu prijave.
Kot pravočasna se upošteva pod točko:
1 - prijava, ki je bila izpolnjena in oddana z elektronskim podpisom v eVŠ do zaključka prijavnega roka in
2 - prijava, ki je bila izpolnjena v eVŠ, natisnjena v istem besedilu, kot je besedilo v zadnjem oddanem obrazcu eVŠ, podpisana in priporočeno poslana pristojni visokošolski prijavni informacijski službi (v prvem in drugem prijavnem roku) do zaključka prijavnega roka. V prvem prijavnem roku do 8. marca 2017, v 2. prijavnem roku do 4. septembra 2017.
V primeru tehnične težave pri izpolnjevanju prijave za vpis se obrnite na:
OBVESTILO O CEPLJENJU ZA ŠTUDENTE
Skladno z Zakonom o nalezljivih boleznih morajo študenti opraviti obvezna cepljena, določena s Pravilnikom o določitvi Programa cepljenja in zaščite z zdravili.
Zaradi potencialne izpostavljenosti nalezljivim boleznim in možnim prenosom okužb na paciente, zdravstveni zavodi zahtevajo, da študenti študijske smeri Zdravstvena nega pred vstopom v klinično okolje opravijo dodatna cepljenja, ki se zahtevajo za delovno mesto, na katerem opravljajo klinično usposabljanje (npr. cepljenje proti gripi, hepatitisu B, ošpicam). Cepljene proti hepatitisu B se za študente s statusom izvaja v okviru rednega sistematskega pregleda v 1. letniku. V nasprotnem primeru se študenti kliničnega usposabljanja v delovnem okolju ne morejo udeležiti.
Obveznost dodatnega cepljenja velja tudi za študente drugih študijskih smeri, ki se odločijo praktično usposabljanje opravljati v zdravstvenih ali drugih zavodih, ki tovrstna cepljenja zahtevajo.
Vsem študentom, ki se udeležujejo vaj v naravi, priporočamo cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu in/ali proti steklini.
……………………………………………………………………...................
Izvleček iz Pravilnika o določitvi Programa cepljenja in zaščite z zdravili:
Cepljenje študentov v okviru rutinskega programa cepljenja opravljajo šolski zdravniki v javnih zdravstvenih zavodih in zasebni zdravniki. Cepljenje proti steklini opravljajo območne enote NIJZ.